Venku stále na nule

01.11.2014 14:25

Štětí - 1.FC Spořice 4 : 0 ( 3 : 0 )

Sestava : Novotný - Vávra,Campr(C),Kubeš,Kubálek - Měšťan,Eiselt,Dobiáš (´78 Bachor),Janošík - Zralík - Šlajchrt(´71 Malecký)

Sestava domácíchMichovský- Ransdorf(90.Balaštík), Šmidrkal, Šimral, Mencl(71. P.Vaněk)-Kucler, Malá,

Slanička(60.Poráč), Stejskal90.Danč)-Rejman, Belák(86.Belák)

Branky : Stejskal 2x,Slanička,Rejman

Štětí na domácím trávníku letos nepřišlo ještě ani o bod a proti nováčkovi soutěže se chystalo úlohu favorita naplnit. Kvalitu trávníku vyzkoušely obě mužstva hned v úvodu několika nepříjemnými skluzy. Těsně vedlei 3 tyče Spořic mířil z velkého úhlu v 6. minutě Stejskal. Hosté, kteří jsou příjemným překvapením dosavadního průběhu soutěže a před zápasem jim patřilo 8. místo, to zkoušeli krátkými přihrávkami na jeden dotek a v 10. minutě chybělo málo, aby se v bezprostřední blízkosti před brankou dostali do zakončení. Velkým překvapením skončila akce ve 12. minutě. Za obranou hostů se po přihrávce Maláka objevil Stejskal a hlavou poslal míč, kam si přáli všichni fandové domácích. Vedení 1:0 se otřásalo v základech o minutu později, to když z 30 metrů zacílil Eiselt a břevno za zády Michovské se zachvělo. Odpovědí byl v 16. minutě bleskový útok po pravé straně završený přesnou přihrávkou Beláka a nechytatelným zakončením Stejskala na 2:0. Do hry domácích to přineslo až příliš velké uklidnění a kombinace dopředu přestala fungovat. Ve 30. minutě si nerozuměl Šimral s vlastním brankářem a byla z toho nepříjemná chvilka pro domácí. Hosté toužili po kontaktním gólu, ale volný přímý kop a několik rohů do vítězného konce ani v jednom případě do vítězného konce nedotáhli. 5 minut před změnou stran byl za žlutou kartu faulován Kucler a po následném trestném kopu dotlačil balón na 3:0 do sítě Slanička. Zázračným zákrokem se na úvod druhé půle představil Michovský. Tečovaný míč padající obloukem za jeho záda dokázal vytlačit nad břevno. Hatrick měl na kopačce Stejskal, když postupoval úplně sám na brankáře Novotného a zakončil těsně vedle. V 57. minutě si volný prostor směrem na branku hostů našel Rejma a pod nohama brankáře levou nohou uklidil míč na 4:0. Domácí vědomi si jasného vedení zatáhli křídla a stáhli se na vlastní polovinu. Spořice začaly tuto hradbu dobývat a z toho v mnoha případech byla šance pro Štětí zakládat rychlé útoky. Vždy to ale skončilo nepřesnou finální přihrávkou. K několika pokusům hostující jedenáctky lze započítat střelu Campra z volného přímého, kterou domácí zachraňovali na brankové čáře nebo zával před brankou, kdy v hodině dvanácté zachraňoval odkopem na roh Kucler.  V 69. minutě si vzal hlavní slovo Šimral, který prokličkoval z obrany, jak Šárka Záhrobská v dobách své největší slávy, přes všechno, co mu stálo v cestě, ale na té poslední překážce ztroskotal. Tou byl brankář. Pak si hezký ťukes zahrály Spořice , ale střela na závěr byla zablokována. 8 minut před koncem vystrašil střelou snad ze 45 metrů hosty Malák. Golman byl pozorný a míč vyrazil před sebe. To už se ale blížil konec. Hosté zahrávali ještě 3 trestné kopy, ale jejich výsledek končil vždy stejně. Buď střelou do zdi nebo vedle. Fotbal už moc fotbalové krásy nenabízel, navíc bylo jasné, kdo dnes zvítězí a tak nikdo  moc nelitoval, když rozhodčí Suchánek zápas po 90 minutách ukončil.  Těsně před jeho závěrečným hvizdem stačili ještě na hřiště vběhnout 2 dorostenci Balaštík  a Danč a odbýt si svou mistrovskou premiéru v dresu dospělých.  Vítězství 4:0 naplnilo předzápasové prognózy, a i když výkon po celých 90 minut nebyl vždy nejlepší, tak je to zasloužené vítězství, které si domácí kolektiv připsal na své konto.