03.05.2014 18:26

Duchcov - 1.FC Spořice 0 : 6 ( 0 : 3 )

Sestava : Novotný - Vávra,Campr (C),Kubeš,Moravec (´62 Rezek) - Vlček (ˇ70 Nedvěd),Eiselt,Dobiáš,Janošík - Zralík (´58 Belej) - Šlajchrt

Branky : Janošík 2x,Dobiáš,Zralík,Šlajchrt,Moravec

Od začátku utkání se hrálo ve slušném tempu a klasické oťukávání skončilo rychlou brankou v 5.minutě kdy Moravec připravil míč na hranici vápna pro Janošíka a ten mířil přesně 0:1. Domácí si vytvořili šanci v 12 minutě ,ale střelu domácího útočníka vyrazil Novotný.Domácí působili aktivně ,ale často ztráceli míče ve středu hřiště a toho jsme využívali kdy dvakrát nahrával Zralík do brankové příležitosti,nejprve nahrával Dobiášovi ,kterého vychytal domácí brankář a podruhé Vlček minul těsně zadní tyč. Ve 22.minutě jsme si doslova vynutili chybu domácích aktivním napadáním kdy neměl domácí brankář čas na odkop ,kterým nahrál jen Šlajchrtovi a ten poslal míč do prázdné branky 0:2. Od této branky jsme dostali postupně zápas pod svou kontrolu. Domácí sice ještě párkrát zahrozili ,ale se vším si poradil Novotný s obránci. Třetí branku vstřelil v 38.minutě znovu Janošík ,který si naběhl na centr Eiselta a poslal míč do branky 0:3

Domácí do druhého poločasu zkusili svojí hru oživit dvojím střídáním. A také prvním 5 minut byli aktivní a měli i slušnou šanci po standartní situaci hlavičkoval domácí Brejcha ,ale jeho hlavičku vyrazil Novotný na roh a pak přišla smrtící pětiminutovka. Nejprve v 53. minutě si naskočil na rohový roh Moravec a poslal míč do sítě 0:4 o další dvě minuty později nahrával Vávra na hranici vápna Zralíkovi ,který pěknou střelou poslal míč k vzdálenější tyči 0:5 Další trest si domácí připravili sami kdy domácí hráč dostal druhou žlutou kartu a musel předčasně pod sprchy. Tím pádem bylo prakticky po zápase a my jsme mohli v klidu držet míč a připravovat si brankové příležitosti. Těsně před střídáním mohl přidat svou druhou branku Zralík ,který dostal míč od Janošíka na vápno kde jeho střelu vyrazil brankář na roh, i Janošík se mohl dočkat hattricku kdy po centru z pravé strany od Vlčka zakončoval na zadní tyči sám,ale moc slabě, Campr mířil nepřesně z hranice půlkruhu vápna, Belej zakončoval slaběji a tak šestou velice kuriózní branku přidal v 77 minutě Dobiáš,kterého trefil do zad Eiselt a míč změnil směr přesně k druhé tyčce 0:6  V závěru utkání mohl vstřelit ke svým dnešním 35.narozeninám branku Eiselt , ale jeho lob byl až příliš vysoký. Domácí měli v poslední minutě možnost vstřelit čestnou branku , ale Novotný byl proti a udržel tak nulu.